Home / Fixed Inductors / CTLQ1812CF-330K
minImg
CTLQ1812CF-330K
Central Technologies
Product No:
CTLQ1812CF-330K
Package:
1812
Description:
33UH 310MA SMD WW INDUCTOR
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 33 µH
Series CTLQ1812CF
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 12MHz