Home / Fixed Inductors / CTLV3012SF-150M
minImg
CTLV3012SF-150M
Central Technologies
Product No:
CTLV3012SF-150M
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
1212
Description:
15UH SMD POWER INDUCTOR
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 730 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 560mOhm
Inductance 15 µH