CTML0603F-3R3K
Central Technologies
Product No:
CTML0603F-3R3K
Package:
0603
Description:
3.3UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
In Stock : 8010
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 35 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series CTML0603F
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz