CTSD10F-331M
Central Technologies
Product No:
CTSD10F-331M
Description:
330UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 131mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.288Ohm
Inductance 330 µH