Home / Fixed Inductors / CTSLF0645TF-3R3N
minImg
CTSLF0645TF-3R3N
Central Technologies
Product No:
CTSLF0645TF-3R3N
Description:
3.3UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm
Inductance 3.3 µH