Home / Fixed Inductors / CTSPI3D15F-3R9N
minImg
CTSPI3D15F-3R9N
Central Technologies
Product No:
CTSPI3D15F-3R9N
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Inductance 3.9 µH