Home / Fixed Inductors / CTSPMA5015F-4R7M
minImg
CTSPMA5015F-4R7M
Central Technologies
Product No:
CTSPMA5015F-4R7M
Description:
POWR INDUCTOR SMD SHIELDED 4.7UH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.213" L x 0.213" W (5.40mm x 5.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 73.5mOhm Max
Inductance 4.7 µH