CV201210-3R3K
Bourns Inc.
Product No:
CV201210-3R3K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3UH 30MA 800MOHM SMD
In Stock : 11112
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 30 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series CV201210
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 41MHz