CV320K14BL1
Bourns Inc.
Product No:
CV320K14BL1
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
CV 320VRMS 14MM BULK L1
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 459 V
Capacitance @ Frequency 460 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Varistor Voltage (Max) 561 V
Series CV
Energy 184J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 320 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 420 V