Home / Oscillators / CVPD-034-50-155.52
minImg
CVPD-034-50-155.52
Crystek Corporation
Product No:
CVPD-034-50-155.52
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 88mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.197" T (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CVPD-034
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Crystek Corporation
Base Resonator Crystal
Frequency 155.52 MHz