CW0014R000JS70
Vishay Dale
Product No:
CW0014R000JS70
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 4 OHM 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4 Ohms