CW0101K800KE12
Vishay Dale
Product No:
CW0101K800KE12
Description:
RES 1.8K OHM 13W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 kOhms
Series CW
Power (Watts) 13W