CW01050R00HR69
Vishay Dale
Product No:
CW01050R00HR69
Description:
RES 50 OHM 13W 3% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 Ohms
Series CW
Power (Watts) 13W