CW02B270R0JS70
Vishay Dale
Product No:
CW02B270R0JS70
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 270 OHM 3.75W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 Ohms
Series CW
Power (Watts) 3.75W