CW105550A-3N3J
Bourns Inc.
Product No:
CW105550A-3N3J
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0402
Description:
FIXED IND 3.3NH 840MA 66MOHM SMD
In Stock : 165
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Inductance 3.3 nH
Series CW105550A
Type -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz