CW201212-33NJ
Bourns Inc.
Product No:
CW201212-33NJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 33NH 500MA 150MOHM SMD
In Stock : 53
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 60 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm
Inductance 33 nH
Series CW201212
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.4GHz