CW252016-3R9J
Bourns Inc.
Product No:
CW252016-3R9J
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 3.9UH 180MA 3.6OHM SMD
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Inductance 3.9 µH
Series CW252016
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 48MHz