CWD48125-10
Sensata-Crydom
Product No:
CWD48125-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
In Stock : 23
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Current 125 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 660 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series CW48
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC