CWR26HB336KBFC\HR
Vishay Sprague
Product No:
CWR26HB336KBFC\HR
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Type Conformal Coated
Package / Case 2214 (5634 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)