Home / Oscillators / CWX815-33.0M
minImg
CWX815-33.0M
Connor Winfield
Product No:
CWX815-33.0M
Description:
XTAL OSC XO 33.0000MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CWX815
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 33 MHz