Home / Oscillators / CWX825-10.0M
minImg
CWX825-10.0M
Connor Winfield
Product No:
CWX825-10.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CWX825
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz