Home / Crystals / CX2520DB20000D0GPSC1
minImg
CX2520DB20000D0GPSC1
KYOCERA AVX
Product No:
CX2520DB20000D0GPSC1
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 20 MHz