Home / Crystals / CX3225SB38400D0FFFCC
minImg
CX3225SB38400D0FFFCC
KYOCERA AVX
Product No:
CX3225SB38400D0FFFCC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
In Stock : 2835
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CX3225SB, Kyocera
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 38.4 MHz