Home / Crystals / CX3225SB49152D0GPSCC
minImg
CX3225SB49152D0GPSCC
KYOCERA AVX
Product No:
CX3225SB49152D0GPSCC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CRYSTAL 49.1520MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CX3225SB, Kyocera
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 49.152 MHz