Home / Memory / CY7C1347B-100AC
minImg
CY7C1347B-100AC
Cypress Semiconductor Corp
Product No:
CY7C1347B-100AC
Package:
100-TQFP (14x20)
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
In Stock : 3613
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 100 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x20)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 4.5 ns
Memory Size 4.5Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.6V