Home / Memory / CY7C1367A-150AJC
minImg
CY7C1367A-150AJC
Infineon Technologies
Product No:
CY7C1367A-150AJC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
100-TQFP (14x20)
Description:
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100LQFP
In Stock : 2579
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 150 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 18
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x20)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.5 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V