Home / Memory / CY7C1381D-100BZIT
minImg
CY7C1381D-100BZIT
Infineon Technologies
Product No:
CY7C1381D-100BZIT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
165-FBGA (13x15)
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 100 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-FBGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 8.5 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V