D2410K-10
Sensata-Crydom
Product No:
D2410K-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
User Guide
Load Current 10 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 1
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 3 ~ 32VDC