D25P33E6GV00LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
D25P33E6GV00LF
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
In Stock : 159
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C