D25S23A4GX00LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
D25S23A4GX00LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
User Guide
Dielectric Material Polyester
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.409" (10.40mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C