D38999/26FF30PN
Conesys
Product No:
D38999/26FF30PN
Manufacturer:
Conesys
Description:
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Size, MIL F
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert F-30
Mfr Conesys
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C