DC455K0000S154
TGS
Product No:
DC455K0000S154
Manufacturer:
TGS
Description:
455KHZ DISCRIMINATOR 2 PADS
User Guide
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.236" W (6.20mm x 6.00mm)
Height (Max) 0.122" (3.10mm)
Product Status Active
Series CDBC
Package / Case 2-SMD
Bandwidth 4 kHz
Mfr TGS
Frequency 455kHz Center