DC630R-473K
API Delevan Inc.
Product No:
DC630R-473K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 47UH 3.98A 62 MOHM TH
In Stock : 484
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.830" (21.08mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.98 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 62mOhm Max
Inductance 47 µH