Home / D-Sub Cables / DCCM51S6E5-36.0BN
minImg
DCCM51S6E5-36.0BN
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
DCCM51S6E5-36.0BN
Description:
MICRO-D SKT 51POS WIRE LEAD 36"
In Stock : 28
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage -
1st Connector Receptacle, Female Sockets
Number of Positions 51
Color Multiple, Individual
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
2nd Connector Individual Wire Leads
Contact Finish Gold
Shielding -
Product Status Active
Series Dura-Con™
Type D-Type, Micro-D
Length 3.00' (914.40mm)