DCN181713H-102HF
ITG Electronics, Inc.
Product No:
DCN181713H-102HF
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Description:
CMC 1MH 5.4A 2LN TH
In Stock : 48
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 16mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.689" W (18.00mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.512" (13.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DCN181713H
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 5.4A
Voltage Rating - AC 250V
Mfr ITG Electronics, Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 1 mH @ 10 kHz