DD104S1S50T2X
Positronic
Product No:
DD104S1S50T2X
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 104POS CRIMP
User Guide
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Features -
Shell Size, Connector Layout 6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C