DD44S1S500X/AA
Positronic
Product No:
DD44S1S500X/AA
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 44POS CRIMP
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 125°C