DD44S1S50V3X/AA
Positronic
Product No:
DD44S1S50V3X/AA
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 44POS CRIMP
User Guide
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 125°C