DD62S1S0V3S/AA
Positronic
Product No:
DD62S1S0V3S/AA
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 62POS CRIMP
User Guide
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 125°C