DES25-B56D82SCAQB
Innodisk USA Corporation
Product No:
DES25-B56D82SCAQB
Description:
256GB 2.5" SATA SSD 3SE2-P_AES
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 340MB/s
Current - Max 881mA
Size / Dimension 99.80mm x 69.80mm x 9.20mm
Product Status Active
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Weight -
Form Factor 2.5"
Series 3TE7
Speed - Read 520MB/s
Type SATA III
Memory Size 256GB
Voltage - Supply 5V