DF3-13S-2R26(01)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF3-13S-2R26(01)
Description:
CONN RCPT 13POS IDC 26AWG GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 13
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge 26 AWG
Series DF3
Wire Type Discrete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.079" (2.00mm)