DF4-10P-2R26
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF4-10P-2R26
Description:
CONN WIRE IDC 10POS 26AWG VERT
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Board-Side Pitch 0.079" (2.00mm)
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Wire Gauge 26 AWG, Stranded
Series DF4
Cable Pitch 0.079" (2.00mm)