DF4-5PA-2R28
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF4-5PA-2R28
Description:
CONN WIRE IDC 5POS 28AWG PCB RA
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 5
Board-Side Pitch 0.079" (2.00mm)
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 28 AWG, Stranded
Series DF4
Cable Pitch 0.079" (2.00mm)