DF9-25S-1V(32)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF9-25S-1V(32)
Description:
CONN RCPT 25POS SMD TIN
In Stock : 1343
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 25
Contact Finish Thickness 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.130" (3.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series DF9
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.039" (1.00mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 4.3mm