DLFL-0147-25D2
SCHURTER Inc.
Product No:
DLFL-0147-25D2
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Description:
CMC 25A 2LN TH
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DLFL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 25A
Voltage Rating - AC 440V