DPD120010-P7/RN-DK
CUI Inc.
Product No:
DPD120010-P7/RN-DK
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
User Guide
Operating Temperature -
Polarization Negative Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.20" L x 1.50" W x 1.34" H (56.0mm x 38.0mm x 34.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 100mA
Series -
Power (Watts) 1.2 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC