DPS-50AP-2 A
Delta Electronics
Product No:
DPS-50AP-2 A
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 50W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency BSMI, CB, CCC, CE, cURus, D-Mark, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.36" H (101.6mm x 50.8mm x 34.6mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.17 A
Series DPS
Power (Watts) 50W
Type Open Frame
Efficiency 87%
Mfr Delta Electronics
Features Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC