DR050D254P020
Chip Quik Inc.
Product No:
DR050D254P020
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Description:
DUAL ROW 0.5MM PITCH 20-PIN CONN
In Stock : 13
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series Proto-Advantage
Number of Positions 20
Package Accepted 0.5mm Connector
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Proto Board Type SMD to DIP
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.700" x 1.000" (17.78mm x 25.40mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"