DR050P080-S
Chip Quik Inc.
Product No:
DR050P080-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Description:
DUAL ROW 0.5MM PITCH 80-PIN CONN
User Guide
Number of Positions 80
Inner Dimension -
Material Stainless Steel
Thermal Center Pad -
Product Status Active
Thickness -
Series Proto-Advantage DR
Type -
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)