DR125-124-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DR125-124-R
Description:
FIXED IND 120MH 60MA 150 OHM SMD
In Stock : 6371
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 69mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 60 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150Ohm
Inductance 120 mH